СЕЛЕКТОРОТ НА МАШКАТА СЕНИОРСКА РЕПРЕЗЕНТЦИЈА КИРИЛ ЛАЗАРОВ ГО ОБЈАВУВА СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ ЗА СОБИР

СЕЛЕКТОРОТ НА МАШКАТА СЕНИОРСКА РЕПРЕЗЕНТЦИЈА КИРИЛ ЛАЗАРОВ ГО ОБЈАВУВА СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ ЗА СОБИР

Селекторот на машката сениорска репрезентација г-дин Кирил Лазаров го објавува списокот на повикани ракометари за собир во рамки на претстојната ЕХФ машка недела (11.03 – 17.03) и подготвителни натпревари со репрезентацијата на Романија.

ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ

Собирот се закажува на ден 11.03.2024 (понеделник) со почеток во 16.00 часот во Хотел Александар Палас во Скопје.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани, Согласно член  32, 34, 35, 38, од Статутот на Ракометната Федерација на