Селекторот на машката сениорска репрезентација Кирил Лазаров го објавува списокот на повикани ракометари за квалификациски натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска репрезентација Кирил Лазаров го објавува списокот на повикани ракометари за квалификациски натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува списокот на повикани ракометари за претстојните натпревари против репрезентациите на Луксембург и Турција во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers Phase 2.

СПИСОК НА РАКОМЕТАРИ

Сениорската машка репрезентација на Македонија е дел од група 1 заедно со репрезентациите на Португалија, Турција и Луксембург во квалификациите за пласман на Европското Првенство 2024 кое ќе се одржи во период од 10 – 28 Јануари 2024 година во Германија.

Во рамки на ЕХФ Неделата сениорите прво во Луксембург, а натпреварот ќе се оддигра на 26.04 во 20:15 часот, а на 30.04 во СЦ “Борис Трајковски” со почеток во 18:00 часот сениорите ќе го оддиграат и последниот натпревар во квалификацискиот циклус против репрезентацијата на Турција

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за