Селекторот на машката сениорска репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за IHF MEN’S WORLD CHAMPIONSHIP

Селекторот на машката сениорска репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за IHF MEN’S WORLD CHAMPIONSHIP

Селекторот на машката сениорска репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за IHF MEN’S WORLD CHAMPIONSHIP 2023 POL/SWE.

Машката сениорска репрезентација на Македонија на претстојното IHF MEN’S WORLD CHAMPIONSHIP 2023 кое ке се оддржи во Полска и Шведска, е дел од групата Ф заедно со репрзентациите на Холандија, Норвешка и Аргентина.

ПОШИРОК СПИСОК НА РАКОМЕТАРИ

Распоред и термини на одигрување на натпреварите на Македонија:

13.01.2023 НОРВЕШКА – МАКЕДОНИЈА 20:30 часот

15.01.2023 МАКЕДОНИЈА – ХОЛАНДИЈА 18:00 часот

17.01.2023 МАКЕДОНИЈА – АРГЕНТИНА 18:00 часот

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за