Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува список на повикани ракометари за собир

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува список на повикани ракометари за собир

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува список на повикани ракометари за собир за претстојните натпревари со репрезентаците на Луксембург и Турција во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers Phase 2.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ

Сениорската машка репрезентација на Македонија е дел од група 1 заедно со репрезентациите на Португалија, Турција и Луксембург во квалификациите за пласман на Европското Првенство 2024 кое ќе се одржи во период од 10 – 28 Јануари 2024 година во Германија.

Во рамки на ЕХФ неделата сениорките ќе одиграат два натпревари во квалификациската група. Првиот натпревар е во Скопје против селекцијата на Луксембург на 12.10 (среда) во 19:00 часот во СЦ “Борис Трајковски”, а потоа против селекцијата на Турција во Ван на 16.10 (недела) во 16:00 часот.

Собирот е закажан за ден 09.10.2022 година со почеток во 14.00 часот со Хотел Александар Палас во Скопје.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за