Селекторот Љубомир Савевски го објавува списокот на повикани ракометарки за собир на женската сениорска ракометна репрезентација

Селекторот Љубомир Савевски го објавува списокот на повикани ракометарки за собир на женската сениорска ракометна репрезентација

Селекторот на женската сениорска репрезентација, г-дин Љубомир Савевски го објавува списокот на повикани ракометарки за претстојниот собир во рамки на ЕХФ неделата во период од 22-30.11.2021

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРКИ

За време на ЕХФ неделата женската сениорска репрезентација на Македонија ќе одигра два контролни пријателски натпревари против репрезентацијата на Србија во Стара Пазова, Србија. Натпреварите се закажани за 27.11.2021 (сабота) и 29.11.2021 (понеделник).

Собирот на репрезентацијата е закажан за ден 22.11.2021 (понеделник) во 12:00 часот во Хотел Александар Палас.

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

ИЗВЕСТУВАЊЕ

Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија донесе Одлука по пристигнато барање од