Селекторот Данило Брестовац го објави поширокиот список на сениорите за квалификациските натпревари

Селекторот Данило Брестовац го објави поширокиот список на сениорите за квалификациските натпревари

Селекторот на Македонската сениорска репрезентација г-дин Данило Брестовац го објави поширокиот список на ракометари за претстојните квалификациски натпревари против репрезентациите на Турција и Грција за пласман на ЕП 2020 година.

Поширок список на ракомететари за сениорксата репрезентација

Сениорите петтиот натпревар од квалификациската група ќе го одиграат на 12.06.2019 (среда) против репрезентацијата на Турција во Ескишехир во 19:00 часот.

Последниот натпревар на сениорите е против селекцијата на Грција и ќе се одигра на 16.06.2019 (недела) во Струмица со почеток во 18:00 часот.

Македонија го дели првото место во квалификациската група заедно со селекцијата на Исланд.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за