Селекторот Брестовац го објави списокот на повикани ракометари за меѓународен турнир

Селекторот Брестовац го објави списокот на повикани ракометари за меѓународен турнир

 

Селекторот г-дин Данило Брестовац, го објави списокот на повикани ракометари за настап на претстојниот меѓународен турнир кој ке се одржи од 18.12.2018 до 20.12.2018 во спортската сала Автокоманда.

Список на повикани ракометари за меѓународен турнир.

Собирот на двете репрезентации на Македонија е закажан на 16.12.2018 во салата Автокоманда со почеток во 17:00 часот на Македонија (А) , додека во 18:30 часот е собирот на Македонија (Б).

 

 

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве известуваме дека за ракометниот натпревар во рамките на ЕХФ

Информација до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве информира дека апликациите за акредитации