РК ТЕКСТИЛЕЦ

РК ТЕКСТИЛЕЦ

[columns]
[four-columns]

[/four-columns][three-four-columns]
Адреса на клубот: ул.бул.ЈНА бб, 2000 Штип

Одговорно лице: ДАВЧЕ ПЕНЕВ (070/322-632); ПАВЛЕ ТОДОРОВ (078/473-955);

Сала: сала при ОУ Тошо Арсов
ул.бул.ЈНА бб, 2000 Штип

Боја на дресови: плав,бел шорц: плав,бел.

Голмани: зелен, црвен, жолт.
[/three-four-columns]
[/columns]

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како