РК РАДОВИШ

РК РАДОВИШ

[columns]
[four-columns]

[/four-columns][three-four-columns]

Адреса на клубот: Бул. Александар Македонски бр.14, Радовиш

Одговорно лице: Игор Конзулов (071/204-654)

E-mail: rkradovis@yahoo.com

Интернет страница: /

Сала: СРЦ 25 Мај, бул. Александар Македонски бб, Радовиш

Боја на дрес: зелен / црвен со бело

Боја на шорц: црн

Голмани: жолт

[/three-four-columns]
[/columns]

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како