РК Мулти Есенс ќе се натпреварува во Супер Машка Лига за сезона 2023/24

РК Мулти Есенс ќе се натпреварува во Супер Машка Лига за сезона 2023/24

Екипата на РК Мулти Есенс денес во СС Автокоманда по остварената победа против екипата РК Металург РА го осигура своето учество во Супер Машка Лига за сезона 2023/24.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Тренер/Селекторот на женската кадетска ракометна репрезентација Јулијана Дамчевска го објавува списокот на повикани ракометарки за претстојното WOMEN’S 19 EHF EURO

Тренер/Селекторот на женската кадетска ракометна репрезентација, г-ѓа Јулијана Дамчевска го објавува списокот на

Информација

Почитувани, Ве известуваме, во делот на спроведување на програмските активности, а согласно член 35