РК Бутел

бутел

Адреса на клубот: Ул.Дрезденска бр.52-Скопје 1000

Одговорни лица:
Влатко Тасевски (077/621-783)

E-mail: rakometenklubbutel@gmail.com

Сала: Бутел

Боја на дрес: бел / син

Боја на шорц: бел / син

Голмани: црн

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како