Резултати од 1/4 финални групи од Купот

Резултати од 1/4 финални групи од Купот

Викендов се играат три од вкупно четирите четвртфинални групи од машкиот Куп на Македонија.

Група 1 (Скопје)
Вардар – Борец                                       45-24 (Vardar – Borec )
Прилеп – Охрид                                    22-28 ( prilep – ohrid )
Финале: Вардар – Охрид                   41:22 ( вардар – охрид)

Групa 2 (Скопје)
ГРК Лозари – Металург 2                  20-28  ( Записник за КУП натпревар ГРК ЛОЗАРИ- РК МЕТАЛУРГ 2 – 2015)
Пролет 62 – Работнички                    24-17
Финале: Пролет 62 – Металург 2    25-22    ( Записник за КУП натпревар ФИНАЛЕ РК ПРОЛЕТ 62- РК МЕТАЛУРГ 2)

Група 3 (Скопје)
Преспа 2010 – Пелистер 08              22-28 (ZAPISNIK PRESPA 2010-PELISTER 08 6)
Зомимак М – Вардар јуниор              23-30 (ZAPISNIK ЗОМИМАК М – ВАРДАР ЈУНИОР)
Финале: Пелистер 08 – Зомимак М        29-34 (Зомимак М- Пелистер 34-29 )

Група 4 (Скопје)
Металург – Феникс                                53-14 (Металург- Феникс 18.04.2015)
Текстилец – Радовиш                           21-34 (ТЕКСТИЛЕЦ-РАДОВИШ 2015)
Финале: Металург – Радовиш          31-23RFM Kup Metalurg & Radovis)

 

 

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Информација

Во рамки на IHF Неделата за едукација на ракометни тренери и ракометни судии, во организација на International

Тренер/Селекторот на женската кадетска ракометна репрезентација Јулијана Дамчевска го објавува списокот на повикани ракометарки за претстојното WOMEN’S 19 EHF EURO

Тренер/Селекторот на женската кадетска ракометна репрезентација, г-ѓа Јулијана Дамчевска го објавува списокот на

Информација

Почитувани, Ве известуваме, во делот на спроведување на програмските активности, а согласно член 35