Резултати: Куп на РМ Мажи – 1/4 финале

Резултати: Куп на РМ Мажи – 1/4 финале

Група 1, СРЦ Кале, Скопје
Полуфинале (24.04.2016): Пелистер – Младост 34-26 (16-10)
Полуфинале (24.04.2016): Вардар Јуниор – Макс Струмица 33-23 (18-15)
Финале (24.04.2016): Пелистер – Вардар Јуниор 24-30 (13-15)

Група 2, СЦ Јане Сандански, Скопје
Полуфинале (22.04.2016) Металург 2 – Македонија ЃП 35-27 (16-10)
Полуфинале (25.04.2016): Работнички – Вардар 26-42 (15-20)
Финале (25.04.2016): Вардар – Металург 2 51-31 (26-18)

Група 3, СРЦ Билјанини Извори, Охрид
Полуфинале (23.04.2016): Прилеп – Вардар 2 35-28 (15-12)
Полуфинале (23.04.2016): Охрид – Пролет 21-17 (12-11)
Финале (24.04.2016): Охрид – Прилеп 35-32 (16-13)

Група 4, Сала Автокоманда, Скопје
Полуфинале (23.04.2016): Металург – ГРК Борец 33-24 (18-11)
Полуфинале (23.04.2016): Радовиш – ХЈС Работник 27-22 (11-14)
Финале (23.04.2016): Металург – Радовиш 38-19 (16-12)

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како