Репрезентацијата патува на пријателски натпревари во Словенија

Репрезентацијата патува на пријателски натпревари во Словенија

Машката серниорска ракометна репрезентација на Македонија, попладнево патува за Словенија каде со две тест-средби против домаќинот ќе ги продолжи подготовките за Европското Првенство што почнува на 15 јануари.

Селекторот Ивица Обрван за Словенија повика 21 ракометар, а за пријателските средби во тимот нема да бидат Златко Даскалоски и Мартин Велковски. По враќањето во Скопје, репрезентацијата ќе продолжи со тренинзи а ќе следуваат и уште два натпревари против Црна Гора (10 и 11 јануари), по што селекторот ќе го соопшти и конечниот список за ЕП во Полска.

Нашата репрезентација во Словенија ќе одигра два натпревари против домашниот национален тим – во понеделник од 18:00 часот во Кршко и во вторник од 18:30 часот во Целје.

 

Фото: Спортмедиа.мк

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација

По претходно донесена одлука на Управниот Одбор, денес Ракометната Федерација на Македонија ја

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,