Редовно Собрание на РФМ – дневен ред

Редовно Собрание на РФМ – дневен ред

Врз основа на Член 23 од Статутот на РФМ, Претседателот на Ракометната Федерација на Македонија на седницата на Управниот одбор одржана на ден 19.04.2022 година, донесе Одлука за закажување на Редовно Собрание на Ракометната Федерација на Македонија за ден 07.05.2022 година (сабота) со почеток во 11:00 часот во просториите на Советот на Град Скопје.

ДНЕВЕН РЕД

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список