Распореди Сениорски лиги – Сезона 2015/16

Распореди Сениорски лиги – Сезона 2015/16

Почетокот на сениорските лиги во машка конкуренција (ВИП Суперлига Мажи и Прва Лига Мажи) е закажан за 19 септември 2015 година, додека единствената женска сениорска Скопско Лига ќе започне на 26 септември 2015 година.

Распоред на натпревари (есенска полу-сезона):

ВИП Суперлига Мажи

Прва Лига Мажи

Скопско Женска Ракометна Лига

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација

По претходно донесена одлука на Управниот Одбор, денес Ракометната Федерација на Македонија ја

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,