Распоред на натпревари: Сениорски лиги на Македонија

Распоред на натпревари: Сениорски лиги на Македонија

На одржаната полугодишна конференција на клубовите од Сениорските лиги на Македонија во машка и женска конкуренција, по разгледувањето на случувањата во првата полусезона, прецизиран беше и календарот за втората полусезона во трите сениорски лиги:

Распоред на натпревари (Пролетен дел):

Супер Лига Мажи
Женска Лига
Прва Лига – Плеј Оф
Прва Лига – Плеј Аут

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација

По претходно донесена одлука на Управниот Одбор, денес Ракометната Федерација на Македонија ја

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,