Стручниот штаб и тренерот на кадетската машка репрезентација Радослав Стојановиќ го објавуваат список на ракометари за настап на претстојното EHF M18 Championship LAT 2022

Стручниот штаб и тренерот на кадетската машка репрезентација Радослав Стојановиќ го објавуваат список на ракометари за настап на претстојното EHF M18 Championship LAT 2022

Стручниот штаб и тренерот на машката кадетска ракометна репрезентација г-дин Радослав Стојановиќ го објавуваат список на ракометари за настап на претстојното EHF M18 Championship LAT 2022.

СПИСОК НА РАКОМЕТАРИ

На ЕХФ Шампионатот во Рига, кадетската машка репрезентација на Македонија се наоѓа во група А со Турција, Латвија и Косово. По одигрувањето на групната фаза, првопласираните две селекции ќе се пласираат во полуфиналето.

Термини и распоред на натпревари на Македонија

08.08.2022 Македонија – Турција 19:30 часот

09.08.2022 Косово – Македонија 13:00 часот

11.08.2022 Македонија – Латвија 15:00 часот

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за