РАДОСЛАВ СТОЈАНОВИЌ ГО ОБЈАВУВА СПИСОКОТ НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ РОДЕНИ 2004 И ПОМЛАДИ ЗА СОБИР И УЧЕСТВО НА SPARKASSEN CUP

РАДОСЛАВ СТОЈАНОВИЌ ГО ОБЈАВУВА СПИСОКОТ НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ РОДЕНИ 2004 И ПОМЛАДИ ЗА СОБИР И УЧЕСТВО НА SPARKASSEN CUP

Стручниот штаб и тренерот на машката ракометна репрезентација на Макеонија родени 2004 и помлади го објавуваат списокот на повикани ракометари за собир и учество на SPARKASSEN CUP во Германија во период од 27.12 до 29.12.2022 година.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ

На претстојниот SPARKASEEN CUP репрезентацијата на Македонија е дел од групата Б заедно со Германија, Холандија и Австрија.

Натпреварите на претстојниот куп се играат 2 полувремиња по 25 минути со 5 минути пауза. Првиот натпревар на репрезентацијата е на 27.12 во 16:00 часот против репрезентацијата на Австија, а на 28.12 нашите репрезентативци ќе одиграат два натпревара против Германија во 11:20 часот, и потоа против Холандија во 16:40 часот.

Во зависност од пласманот во групата на 29.12 ќе се одиграат натпреварите за конечен пласман.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести