Првиот собир на сениорите во четврток, Раул Гонзалез повика 20 ракометари

Првиот собир на сениорите во четврток, Раул Гонзалез повика 20 ракометари

Селекторот на Машката сениорска репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез, повика 20 ракометари на првиот собир на репрезентацијата за почеток на подготовките за квалификациските натпревари за ЕП 2018 против Украина и Чешка.

Собирот ќе се одржи во четврток (08.06.2017 година) со почеток во 13:00 часот во хотелот „Александар Палас“ во Скопје.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ ЗА ПРВ СОБИР НА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА:
Мартин Томовски, Борко Ристовски, Никола Митревски, Мартин Велковски, Дејан Манасков, Гоце Ојлески, Гоце Георгиевски, Мартин Поповски, Филип Лазаров, Филип Талески, Велко Маркоски, Златко Даскаловски, Филип Миркуловски, Кирил Лазаров, Никола Маркоски, Стојанче Стоилов, Жарко Пешевски, Филип Кузмановски, Марко Нелоски, Влатко Митков.

Репрезентацијата на Македонија, првата од двете последни средби во квалификациите за ЕП 2018 ќе ја одигра на 15 јуни против Украина во Суми, додека на 18 јуни во ВИП Арена „Борис Трајковски“ во Скопје ќе се сретнеме со Чешка.

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве известуваме дека за ракометниот натпревар во рамките на ЕХФ

Информација до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве информира дека апликациите за акредитации