Покана за прес конференција

Покана за прес конференција

Почитувани претставници на медиумите,

Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека по повод претстојниот квалификационен натпревар помеѓу националните селекции на Македонија и Чешка за ЕП2016 Полска, на 12.06.2015 (петок)ќе се одржи прес-конференција во конгресната сала на СЦ „Борис Трајковски“, со почеток во 13 часот.

 

Натпреварот ќе се одигра на 14.06.2015 (недела) во 17:45 ч.

 

Претставниците на медиумите кои согласно процедурата имаат поднесено барање за акредитација, истата треба да ја подигнат пред почетокот на утрешната прес-конференција.

 

Со почит,

Ракометна Федерација на Македонија

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве известуваме дека за ракометниот натпревар во рамките на ЕХФ

Информација до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве информира дека апликациите за акредитации