Покана за прес конференција

Покана за прес конференција

Почитувани претставници на медиумите, драги спортски пријатели,

Ракометната Федерација на Македонија со особена чест и задоволство, ве поканува на прес-конференција по повод претстојниот хуманитарен, ракометен и спортски настан „СИТЕ ЅВЕЗДИ“ планиран за 3 јануари 2023 во СЦ „Борис Трајковски“.

Прес-конференцијата ќе се одржи на 28.12.2022 (среда) во 11:00 часот во хотелот „Александар Палас“ и на истата ќе се обратат:

· Живко Мукаетов, Претседател на РФМ

· Ванчо Димовски и Стојанче Стоилов – Претставници на ракометните ветерани

· Петар Георгиевски – Камиказа, ВИС Меморија

· Рахела Евтимова, Претставник на СОС Детско село

· Драган Спасов – Дац (модератор)

Со почит,

Ракометна федерација на Македонија

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести