Покана за прес конференција

Покана за прес конференција

Ве покануваме на прес-конференција по повод квалификацискиот натпревар на Македонската женска сениорска ракометна репрезентација со репрезентацијата на Италија, за СП за жени 2015.
Прес-конференцијата ќе се одржи на 08.10.2014 (среда), во просториите на Ракометната федерација на Македонија, со почеток во 13.00 часот.

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве известуваме дека за ракометниот натпревар во рамките на ЕХФ

Информација до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве информира дека апликациите за акредитации