Одредени редните броеви за плеј-офот кај мажите

Одредени редните броеви за плеј-офот кај мажите

Во просториите на РФМ денеска се извлечени редните броеви на учесниците на плеј-оф и плеј-аут фазата на македонската машка Суперлига. Одредени се и термините за првите пет кола.

Редни броеви за плеј-оф:

 1. Зомимак М
 2. Вардар
 3. Металург
 4. Радовиш
 5. Прилеп
 6. Тинекс Пролет

 

Kalendar MAZI plej of 2015

 

Редни броеви за плеј-аут:

 1. Металург 2
 2. Текстилец
 3. Работнички
 4. Охрид
 5. Преспа
 6. Пелистер

 

Kalendar MAZI plej aut

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

ИНФОРМАЦИЈА

Во рамки на претстојното Европско Првенство (Унгарија – Словачка) 2022, македонската сениорска репрезентација