Одредени полуфиналните парови – Куп на Македонија во машка и женска конкуренција

Одредени полуфиналните парови – Куп на Македонија во машка и женска конкуренција

Денес во просториите на Ракометната федерација на Македонија се оддржа извлекување на полуфиналните натпревари од Куп на Македонија во машка и женска конкуренција.

Полуфинале мажи:

  • РК АЛКАЛОИД – РК ВАРДАР 1961 – 18.05.2024 – 19:30 часот
  • ГРК ТИКВЕШ 2014 – РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР – 17.05.2024 – 19:30 часот
  • ФИНАЛЕ – 19.05.2024 – 19:00 часот

Полуфинале жени:

  • ЖРК КУМАНОВО – ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ЖРК – 18.05.2024 – 17:00 часот
  • ЖРК ВАРДАР – ЖРК ЧАИР СКОПЈЕ – 17.05.2024 – 17:00 часот
  • ФИНАЛЕ – 19.05.2024 – 16:00 часот

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести