Обрван го објави поширокиот список за Олимписките квалификации во Гданск

Обрван го објави поширокиот список за Олимписките квалификации во Гданск

Селекторот на Македонската машка сениорска ракометна репрезентација, Ивица Обрван, го објави поширокиот список од 28 ракометари на кои ќе смета за Квалификациите за ЛОИ што ќе се играат во Гданск, Полска во периодот од 8 до 10 април 2016.

Нашата репрезентација се наоѓа во група со Тунис, Чиле и домаќинот Полска, а двете најдобропласирани репрезентации во групата ќе обезбедат учество на Олимписките игри во Рио.

Точниот термин за почеток на подготовките за турнирот во Гданск дополнително ќе биде објавен.

СПИСОК НА РАКОМЕТАРИ ЗА ОЛИМПИСКИ КВАЛИФИКАЦИСКИ ТУРНИР ВО ГДАНСК

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Информација

Во рамки на IHF Неделата за едукација на ракометни тренери и ракометни судии, во организација на International

Тренер/Селекторот на женската кадетска ракометна репрезентација Јулијана Дамчевска го објавува списокот на повикани ракометарки за претстојното WOMEN’S 19 EHF EURO

Тренер/Селекторот на женската кадетска ракометна репрезентација, г-ѓа Јулијана Дамчевска го објавува списокот на

Информација

Почитувани, Ве известуваме, во делот на спроведување на програмските активности, а согласно член 35