Младинците утре заминуваат за Бугојно

Младинците утре заминуваат за Бугојно

Машката младинска репрезентација на Македонија по четврти пат ќе земе учество на пријателскиот меѓународен ракометен турнир „Ракометот е мојата иднина“, кој од 2-ри до 5-ти април ќе се одржува во Бугојно, Босна и Херцеговина. На списокот на в.д. селекторот, Влатко Неделковски, се најдоа 20 ракометари. Македонија е во група со Полска, Босна и Херцеговина и Катар.

Во продолжение – списокот на повикани ракометари:

 1. КИЗИЌ НИКОЛА – РК ВАРДАР
 2. ТРПЕВСКИ ИЛИЈА – РК ВАРДАР
 3. ДАНИЛОВСКИ НИКОЛА – РК МЕТАЛУРГ
 4. ВЕЛКОВСКИ МАРТИН – РК МЕТАЛУРГ
 5. ПАЛЕВСКИ ДАВОР – РК МЕТАЛУРГ
 6. СТАВРИДИС МАРОП – РК МЕТАЛУРГ
 7. АПОСТОЛОВСКИ НИКОЛАЈ – РК РАБОТНИЧКИ
 8. ДАВИТКОВСКИ КРИСТИЈАН – РК МЕТАЛУРГ
 9. КУЗМАНОВСКИ ФИПИП – РК ПЕЛИСТЕР 08
 10. КРСТЕВСКИ ГОРАН – РК МЕТАЛУРГ
 11. НЕЛОСКИ МАРКО – РК МЕТАЛУРГ
 12. ТАЛЕСКИ ФИЛИП – РК МЕТАЛУРГ
 13. МИРЧЕВ АЛЕКСАНДАР – РК ВАРДАР
 14. ПГОАНПВСКИ МАРКО – РК ПРОЛЕТ 62
 15. АРСЕНОВСКИ ФИЛИП – РК ВАРДАР
 16. ОНЧЕВ ТОШЕ – РК ВАРДАР
 17. ЛЕВКОВСКИ МАРИО – РК ПРОЛЕТ 62
 18. ТРПЧЕВСКИ СТЕФАН – РК ВАРДАР
 19. ДИМОВСКИ АЛЕКСАНДАР – РК ВАРДАР
 20. МАРКУДОВ АНДРЕЈ – РК МЕТАЛУРГ
Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како