Младинците со три порази во Унгарија

Младинците со три порази во Унгарија

Младинската репрезентација на Македонија на меѓународниот турнир во Дабас, Унгарија трипати е поразена,  од репрезентациите на Хрватска, Норвешка и домаќинот Унгарија.

Во натпреварот со Хрватска, нашите ракометари загубија со 16-27, а потоа бевме поразени од Норвешка, 28-33.

Во последното коло се сретнавме со домаќинот, Унгарија и загубивме со 27-36.

 

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како