Машкиот Куп во Охрид. Женскиот Куп во Автокоманда – Скопје

Машкиот Куп во Охрид. Женскиот Куп во Автокоманда – Скопје

Откако неделава беа извлечени полуфиналните двојки од Завршните турнири во Купот на Македонија 2016 во машка и женска конкуренција, денеска Ракометната Федерација на Македонија ги одреди локациите каде ќе се одиграат натпреварите.

Завршниот турнир во машка конкуренција ќе се игра во Охрид во салата „Билјанини Извори“, додека домаќин на Завршниот турнир во женска конкренција ќе биде Скопје и салата „Автокоманда“.

Фајнл Фор – Куп на Македонија, мажи
Распоред на натпревари, сала „Билјанини Извори“ – Охрид:
Полуфинале (13 мај, петок, 17:30) Металург – Вардар Јуниор (ТВ, Live Stream)
Полуфинале (13 мај, петок, 20:00) Охрид – Вардар (ТВ, Live Stream)
Финале (14 мај, сабота, 17:30) (ТВ, Live Stream)

Фајнл Фор – Куп на Македонија, жени
Распоред на натпревари, сала „Автокоманда“ – Скопје:
Полуфинале (13 мај, петок, 14:00) Вардар Јуниор – Металург
Полуфинале (13 мај, петок, 16:15) Вардар – Куманово
Финале (15 мај, недела, 17:00) (ТВ, Live Stream)

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за