Македонија – Шпанија, 21 јануари 2018, 20:30 часот

Македонија – Шпанија, 21 јануари 2018, 20:30 часот

Во првиот натпревар од главната фаза, денес нашите машки ракометни сениори ќе се соочат со селекцијата на Шпанија.

Познат противник и нов, навистина голем предизвик.

Овој пат, трибините на арената во Вараждин ќе бидат во апсолутна доминација на нашата верна фаланга наспроти шпанската црвена фурија.

Повторно, со сите сили, ладни глави, спортски, фер, достоинствено и гордо ќе ги браниме боите на националниот дрес!

Срце на терен: ЗА МАКЕДОНИЈА!

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

ИЗВЕСТУВАЊЕ

Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија донесе Одлука по пристигнато барање од

Известување до медиуми

Ракометната Федерација на Македонија Ве информира дека апликациите за акредитирање на претставниците на медиумите за