Македонија против Фарски Острови за пласман на Светско Првенство 2025

Македонија против Фарски Острови за пласман на Светско Првенство 2025

Машката сениорска ракометна репрезентација на Македонија преку бараж натпревари против селекцијата на Фарски Острвови ќе се обиде да стигне до учество на Светско Првенство 2025.

Пласманот на Men’s EHF EURO 2024 ја вклучи нашата репрезентација помеѓу носителите во бараж натпреварите за пласман 2025 World Championship, што подразбира дека вториот натпревар од двомечот против селекцијата на Фарски Острови ќе го играме во Скопје.

2025 World Championship ќе се одржи во Хрватска , Данска и Норвешка од 14 Јануари до 02 Февруари.

Останатите бараж натпревари се:

Финска/Литванија – Унгарија
Белгија/Италија – Црна Гора
Грција – Холандија
Романија – Чешка
Шпанија – Србија
Полска – Словачка/Израел
Грузија – Австрија
Словенија – Швајцарија
Португалија – БиХ
Исланд – Естонија/Украина

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

ИНФОРМАЦИЈА

Почитувани, Женската сениорска национална селекција , во рамки на квалификацискиот циклус Women’s EHF EURO 2024