Љубомир Савевски го објавува списокот на повикани ракометарки за собир за претстојните натревари со репрезентацијата на Норвешка

Љубомир Савевски го објавува списокот на повикани ракометарки за собир за претстојните натревари со репрезентацијата на Норвешка

Селекторот на женската сениорска репрезентација, г-дин Љубомир Савевски го објавува списокот на повикани ракометарки за собир за претстојните натревари со репрезентацијата на Норвешка во рамки на ЕХФ неделата во период од 18-24 Април 2022 за EHF EURO CUP 2022

ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРКИ

За време на ЕХФ неделата сениорките ќе одираат два натпревари против селекцијата на Норвешка во EHF EURO CUP 2022. Натпреварите се закажани за 21.04.2022 (четврток) во Скопје и 24.04.2022 (недела) во Бекестуа, Норвешка.

Собирот е закажан за ден 18.04.2022 (понеделник) година со почеток во 12:30 часот во Хотел Александар Палас.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Информација

Во рамки на IHF Неделата за едукација на ракометни тренери и ракометни судии, во организација на International

Тренер/Селекторот на женската кадетска ракометна репрезентација Јулијана Дамчевска го објавува списокот на повикани ракометарки за претстојното WOMEN’S 19 EHF EURO

Тренер/Селекторот на женската кадетска ракометна репрезентација, г-ѓа Јулијана Дамчевска го објавува списокот на

Информација

Почитувани, Ве известуваме, во делот на спроведување на програмските активности, а согласно член 35