Љубомир Савевски го објавува списокот на повикани ракометарки за собир и подготовки на женската младинска ракометна репрезентација

Љубомир Савевски го објавува списокот на повикани ракометарки за собир и подготовки на женската младинска ракометна репрезентација

Координаторот на македонските женски ракометни селекции, г-дин Љубомир Савевски, го објавува списокот на повикани ракометарки за собир и подготовки на женската младинска ракометна репрезентација за претстојниот припремен период за EHF W19 Championship 2021.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРКИ

Младинската репрезентација на Македонија е дел од Групата Б на W19 Championship 2021 што ќе се одржи во Скопје, Македонија во период од 10.07 до 18.07.2021 година.

Противници на Македонија се репрезентациите на Холандија, Фарски Острови, Косово и Босна и Херцеговина.

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

ИЗВЕСТУВАЊЕ

Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија донесе Одлука по пристигнато барање од

Известување до медиуми

Ракометната Федерација на Македонија Ве информира дека апликациите за акредитирање на претставниците на медиумите за