Кадетките ќе играат за пласман од 13-то до 16-то место на ЕП

Кадетките ќе играат за пласман од 13-то до 16-то место на ЕП

Кадетската женска репрезентација на Македонија ќе игра за пласман од 13-то до 16-то место на WOMEN’S 17 EHF EURO 2023, а за противник ја има селекцијата на Швајцарија.

Претходно нашата кадетска репрезентција оддигра два натпревара за пласман од 9-то до 16-то место и беа на двата поразени од репрезентациите на Норвешка и Португалија.

Македонија – Норвешка 21:32 (Ива Младеновска 7, Михаела Кралева 5)

Македонија – Португалија 13:36 (Ива Младеновска 3, Михаела Кралева 3)

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за