Кадетките 12-ти на Мундијалот

Кадетките 12-ти на Мундијалот

Кадетската женска репрезентација на Македонија го заврши настапот на Мудијалот кој се одржува во Скопје на 12-тото место.

Денес кадетската репрезентација на Македонија беше поразена од соодветната селекција на Хрватска за пласман на 11-место на Мундијалот во конкуренција на 32 репрезентации. Конечниот резултат на натпреварот 32:28.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани, Ве известуваме, во делот на спроведување на програмските активности, а согласно член

Информација

Почитувани, Ве известуваме, во делот на спроведување на програмските активности, а согласно член