Извлечени натпреварувачките броеви за младинска, кадетска и пионерска женска лига за натпреварувачка сезона 2023/24

Извлечени натпреварувачките броеви за младинска, кадетска и пионерска женска лига за натпреварувачка сезона 2023/24

Денес во просториите на Ракометната Федерација на Македонија се одржа извлекување на натпреварувачките броеви на клубовите учесници во младинска, кадетска и пионерска машка лига за натпреварувачка сезона 2023/24.

МЛАДИНСКА ЖЕНСКА ЛИГА – НАТПРЕВАРУВАЧКИ БРОЕВИ:

  1. РК СПАРТАК
  2. ЖРК КУМАНОВО
  3. ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ЖРК
  4. ЖРК СКОПЈЕ
  5. ЖРК ВАРДАР
  6. РК ИЛИНДЕН ВАРДАР
  7. ЖРК ШАМПИОН

КОЛО 1 (21/22.10):

  • РК СПАРТАК – СЛОБОДЕН
  • ЖРК КУМАНОВО – ЖРК ШАМПИОН
  • ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ЖРК – РК ИЛИНДЕН ВАРДАР
  • ЖРК СКОПЈЕ – ЖРК ВАРДАР

КАДЕТСКА ЖЕНСКА ЛИГА – НАТПРЕВАРУВАЧКИ БРОЕВИ:

  1. ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ЖРК
  2. ЖРК ГЕВГЕЛИЈА
  3. ЖРК ВАРДАР
  4. РК ЈЕХОНА
  5. ЖРК ЧАИР СКОПЈЕ
  6. РК ДЕЛЧЕВО ВАРДАР
  7. РК ИЛИНДЕН ВАРДАР
  8. ЖРК СТРУЖАНКА

КОЛО 1 (21/22.10):

  • ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ЖРК – ЖРК СТРУЖАНКА
  • ЖРК ГЕВГЕЛИЈА – РК ИЛИНДЕН ВАРДАР
  • ЖРК ВАРДАР – РК ДЕЛЧЕВО ВАРДАР
  • РК ЈЕХОНА – ЖРК ЧАИР СКОПЈЕ

ПИОНЕРСКА ЖЕНСКА ЛИГА – НАТПРЕВАРУВАЧКИ БРОЕВИ:

ГРУПА АГРУПА Б
1. ЖРК МЕТАЛУРГ АВТОКОМАНДА1. РК ДЕСПИНА
2. РК МЛАДОСТ 19772. ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ЖРК
3. РК КУЗМАН ВАРДАР ИЛИНДЕН3. ЖРК ПЕЛИСТЕР 2012
4. ЖРК ВАРДАР4. ЖРК ЧАИР СКОПЈЕ
5. ЖРК АСТИБО5. ЖРК МЕТАЛУРГ
6. ЖРК ОВЧЕ ПОЛЕ СУ6. РК МЛАДОСТ ЈУНИОРИ
7. РК ДЕЛЧЕВО ВАРДАР7. ЖРК СТРУЖАНКА
8. РК СТАРК 20228. РК ЛИХНИД 2012

КОЛО 1 (21/22.10):

  • ЖРК МЕТАЛУРГ АВТОКОМАНДА – РК СТАРК 2022
  • РК МЛАДОСТ 1977 – РК ДЕЛЧЕВО ВАРДАР
  • РК КУЗМАН ВАРДАР ИЛИНДЕН – ЖРК ОВЧЕ ПОЛЕ СУ
  • ЖРК ВАРДАР – ЖРК АСТИБО

  • РК ДЕСПИНА – РК ЛИХНИД 2012
  • ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ЖРК – ЖРК СТРУЖАНКА
  • ЖРК ПЕЛИСТЕР 2012 – РК МЛАДОСТ ЈУНИОРИ
  • ЖРК ЧАИР СКОПЈЕ – ЖРК МЕТАЛУРГ
Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за