Извлечени групите за Супер Лига – Мажи за натпреварувачка сезона 2020/2021

Извлечени групите за Супер Лига – Мажи за натпреварувачка сезона 2020/2021

Денес во просториите на РФМ се одржа извлекувањето на групите за натпреварувачка сезона 2020/2021 за Супер Лига – Мажи.Група А и Б - сезона 2020-2021ГРУПА А КАЛЕНДАР:

Група А - коло 1-7

Група А - коло 8-14

 

ГРУПА Б КАЛЕНДАР:

b 1-7

b 8-14

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како