Извлечени групите за М18 EHF EURO 2024 и М20 EHF EURO 2024 младински ракометни првенства

Извлечени групите за М18 EHF EURO 2024 и М20 EHF EURO 2024 младински ракометни првенства

Денес просториите на седиштето на Европската Ракометна Федерација во Виена, се оддржа извлекување на групите за машките младински ракометни првенства М18 EHF EURO 2024 и М20 EHF EURO 2024.

Кадетската машка репрезентација на Македонија е дел од групата Б во која се уште селекциите на Полска, Германија и Франција на претстојното М18 EHF EURO 2024.

М18 EHF EURO 2024 ќе се оддржи во Подгорица, Црна Гора во период од 07ми – 18ти Август 2024.

Младинската машка репрезентација на Македонија е дел од групата А во која се уште селекциите на Австрија , Хрватска и Црна Гора на претстојното М20 EHF EURO 2024.

Младинското машко првенство М20 EHF EURO 2024 ќе се оддржи во Целје, Словенија во период од 10ти-21ви Јули 2024 година.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани, Согласно член  32, 34, 35, 38, од Статутот на Ракометната Федерација на