Известување за полугодишна конференција на клубови од Сениорски лиги и Младински лиги на Македонија

Известување за полугодишна конференција на клубови од Сениорски лиги и Младински лиги на Македонија

Полугодишната конференција на клубовите од Сениорските и Младински лиги на Македонија во машка и женска конкуренција ќе се одржи во просториите на РФМ во Скопје на 25 декември 2019 (среда) со почеток од:

-супер машка лига со почеток во 12:00 часот,
-женска ракометна лига со почеток во 12:00 часот,
-прва машка ракометна лига со почеток во 11:00 часот,
-младинска машка и женска ракометна лига со почеток во 13:00 часот,
-кадетска машка и женска ракометна лига со почеток во 13:30 часот
-пионерска машка и женска ракометна лига со почеток во 14:00 часот

    ДНЕВЕН РЕД ЗА ПОЛУГОДИШНА КОНФЕРЕНЦИЈА НА СЕНИОРСКИ И МЛАДИНСКИ ЛИГИ

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список