ИНФОРМАЦИЈА ЗА ПРОДАЖБА НА ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА НАТПРЕВАРОТ НА МАШКАТА СЕНИОРСКА РАКОМЕТНА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА СО СЕЛЕКЦИЈАТА НА ЧЕШКА

ИНФОРМАЦИЈА ЗА ПРОДАЖБА НА ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА НАТПРЕВАРОТ НА МАШКАТА СЕНИОРСКА РАКОМЕТНА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА СО СЕЛЕКЦИЈАТА НА ЧЕШКА

Ракометната Федерација на Македонија ги известува љубителите на ракометот дека сениорската селекција во недела (17.04.2022 г.), со почеток во 19:00 часот во Спортскиот Центар „Борис Трајковски“ во Скопје, ќе го одигра бараж натпреварот во рамки на Men’s World Championship 2023 Qualification Europe – Phase 2 Part 2 против селекцијата на Чешка.

Продажбата на влезници за натпреварот започнува денес (11.04.2022 г.) од 12:00 часот online на интернет-страницата на МК Тикетс (https://mktickets.mk ) а влезници можат да се купат и на сите продажни места на МК Тикетс низ државата.

Влезниците се продаваат по ценa од 100 денари.

Продажна мрежа – МК Тикетс

Скопје:

ЛитератураМК Super Store – City Mall

ЛитератураМК – Буњаковец

ЛитератураМК – Веро Центар

ЛитератураМК – улица Македонија

ЛитератураМК – ГТЦ приземје

ЛитератураМК – Ramstore Mall

ЛитератураМК – East Gate

Макпетрол – Козле

Макпетрол – Порта Влае

Макпетрол – Илиндеска

Југотон – ГТЦ 1

JK Травел Аеродром – ТЦ Бисер

Велес: Унисон

Прилеп: ТА Бран

Куманово: Тобако Агора

Тетово:

Тобако Монако

Гранд Тобако

Гостивар: Тобако Вона Пет

Охрид: ТА Вис Пој

Битола: ЛитератураМК

Струмица:

ТА Сафари

Ве информираме дека натпреварот ќе биде организиран согласно важечките протоколи за организација на спортски настани и одлуките на Владата за превентивни мерки против вирусот Ковид-19.

При присуство на натпревар односно за влез во спортскиот објект потребно е лицата да поседуваат и приложат еден од следниве документи :

– сертификат/потврда за извршена имунизација од вирусот (вакцинација) од вирусот Sars-Cov-2 против заразната болест Covid-19 или :

– сертификат/потврда за прележан Covid-19 во последните 180 дена, сметајќи од денот на оздравување.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани, Согласно член  32, 34, 35, 38, од Статутот на Ракометната Федерација на