Информација за прес-конференција

Информација за прес-конференција

Почитувани претставници на медиумите,

Ве известуваме дека веднаш по завршувањето на ракометниот натпревар од баражот за СП 2019 помеѓу репрезентациите на Македонија и Романија во Скопје, во конгресната сала на СЦ „Борис Трајковски“ ќе се одржи прес-конференција. На прес-конференцијата ќе можат да присуствуваат сите акредитирани медиуми за натпреварот.

Натпреварот Македонија – Романија ќе се одигра во недела (10 јуни) со почеток од 20:30 часот.

Со почит,
Ракометна Федерација на Македонија

Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација

По претходно донесена одлука на Управниот Одбор, денес Ракометната Федерација на Македонија ја

Информација за медиуми

Почитувани, Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) работи, постапува и одлучува единствено согласно утврдените

Информација

Почитувани, Ве информираме Управниот Одбор на Ракометната Федерација на Македонија, согласно Член 35,