Информација за подготвителни пријателски натпревари Македонија – Србија

Информација за подготвителни пријателски натпревари Македонија – Србија

Во организација на РФМ, ќе се одиграт пријателски натпревари помеѓу машките сениорските ререзентации на Македонија и Србија во рамки на подготвителниот период за СП 2019 во Германија и Данска.

Натпреварите ќе се одиграат на 04-ти и 05-ти јануари во спортскиот центар Борис Трајковски во Скопје.

Првиот пријателски натпревар е закажан на датум 04.01.2019 година во 20:00 часот со директен пренос на ТВ Телма. Натпреварот е од отворен тип и влезот е слободен.

Вториот натпревар на Македонија ќе биде од затворен тип.

Ракометната Федерација на Македонија ги поканува сите љубители на македонскиот ракомет да бидат дел од овој подготвителен период на Македонија и да дадеме подршка за претстојното СП 2019.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Информација

Во рамки на IHF Неделата за едукација на ракометни тренери и ракометни судии, во организација на International

Тренер/Селекторот на женската кадетска ракометна репрезентација Јулијана Дамчевска го објавува списокот на повикани ракометарки за претстојното WOMEN’S 19 EHF EURO

Тренер/Селекторот на женската кадетска ракометна репрезентација, г-ѓа Јулијана Дамчевска го објавува списокот на

Информација

Почитувани, Ве известуваме, во делот на спроведување на програмските активности, а согласно член 35