Информација за медиуми

Почитувани претставници на медиумите,

Ве известуваме дека по завршувањето на ракометниот натпревар од квалификацискиот циклус за пласман на ЕП 2024 помеѓу националните селекции на Македонија и Луксембург , во конгресната сала на СЦ „Борис Трајковски“ ќе се одржи прес-конференција.

Натпреварот Македонија – Луксембург ќе се одигра во среда (12 октомври) со почеток од 19:00 часот, СЦ “Борис Трајковски”.

Со почит,

Ракометна Федерација на Македонија

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести