Информација за извлекување на натпреварувачки броеви за Плеј Оф и Плеј Аут во машка и женска конкуренција

Информација за извлекување на натпреварувачки броеви за Плеј Оф и Плеј Аут во машка и женска конкуренција

Денес со почеток од 12:00 часот во просториите на РФМ, ќе се одржи извлекувањето на натпреварувачките броеви за продолжение на сезоната во машка (Плеј Оф и Плеј Аут) и женска (Плеј Оф и Плеј Аут) конкуренција.

Екипи во Суперлига Плеј Оф (мажи):

 • Вардар
 • Металург
 • Еурофарм Работник
 • Пелистер
 • Бутел Скопје
 • Пролет 62

Екипи во Суперлига Плеј Аут (мажи):

 • Охрид 2013
 • Струга
 • Радовиш
 • Вардар Јуниор
 • Прилеп 2010
 • ГРК Борец

Екипи во Плеј Оф (жени):

 • ЖРК Металург
 • ЖРК Куманово
 • ЖРК Стружанка
 • ЖРК Пелистер
 • ЖРК Вардар

Екипи во Плеј Аут (жени):

 • ЖРК Спартак
 • ЖРК Деспина
 • ЖРК Гевгелија
 • ЖРК Цемс
 • ЖРК Овче Поле
Сподели:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Останати вести

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве известуваме дека за ракометниот натпревар во рамките на ЕХФ

Информација до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве информира дека апликациите за акредитации