ИНФОРМАЦИЈА

Почитувани спортски пријатели,

Ве известуваме дека женската сениорска ракометна репрезентација во рамки на Европското натпреварување Women’s EHF EURO 2024 – Qualifiers за обезбедување пласман на претстојното Европско ракометно првенство Women’s EHF EURO 2024 ќе одигра меѓународен квалификациски натпревар со репрезентацијата на Азербејџан.

Меѓународниот квалификациски натпревар со репрезентацијата на Азербејџан ќе биде одигран на ден 11.10.2023 (среда) со почеток во 18.00 часот во СЦ Јане Сандански (мала сала) во Скопје.

Ве покануваме заедно да го проследиме натпреварот и да ги бодриме нашите девојки.

Бидете информирани дека влезот за натпреварот е слободен.

Со почит,

Ракометна Федерација на Македонија

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за