Ѓорче Петров е шампион во Супер женска лига сезона 2023/24

Ѓорче Петров е шампион во Супер женска лига сезона 2023/24

Ѓорче Петров ЖРК е шампион во Супер женска лига за натпреварувачка сезона 2023/24.

Ракометарките на Ѓорче Петров ЖРК беа убедливи во текот на целото национално првенство, односно запишаа дваесет и пет победи и само еден нерешен резултат. За клубот од Скопје ова е трета титула во низа во домашниот шампионат.

Денес по оддигрување на последниот натпревар на домашен терен од лигата, титулата и медалите за шампионот за сезона 2023/24 беа доделени од страна на Генералниот Секретар на РФМ, Милошевски Филип.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за