Дамчевска го објави списокот на младинската репрезентација за ЕХФ неделата

Дамчевска го објави списокот на младинската репрезентација за ЕХФ неделата

Селекторот на женската младинска репрезентација на Македонија, Јулијана Дамчевска, го објави списокот на повикани ракометарки за претстојната ЕХФ недела (18-24 март 2019 година) против репрезентацијата на Црна Гора. Во рамки на ЕХФ неделата младинките ќе одиграат два контролни натпревари против репрезентацијата на Црна Гора.

Список на ракометарки

Првиот натпревар ќе се одигра на датум 22.03.2019 во 15:00 часот во спортската сала „Автокоманда”, ден подоцна на 23.03.2019 со почеток во 10:00 часот во спортската сала „Автокоманда” ќе се одигра и вториот контролен натпрвар.

Натпреварите се од отворен карактер, влезот во салата е слободен.

Собирот е закажан за ден 18.03.2019 (понеделик) со почеток во 15:00 часот во Спортска сала „Автокоманда” во Скопје.

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Известување до медиуми

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве известува дека апликациите за акредитации за