Червар го објави поширокиот список за Квалификациите за ЕП 2018

Червар го објави поширокиот список за Квалификациите за ЕП 2018

Селекторот на Сениорската машка ракометна репрезентација на Македонија, Лино Червар, го објави поширокиот список на ракометари за натпреварите против Украина и Чешка во рамки на Квалификациите за ЕП Хрватска 2018.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ

Натпреварот против Украина ќе се одигра во ВИП Арена „Борис Трајковски“ во Скопје на 2 ноември со почеток од 18:30 часот, додека на 5 ноември и гостуваме на селекцијата на Чешка. Во нашата квалификациска група се наоѓа и репрезентацијата на Исланд.

 

Сподели:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Останати вести

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за претстојните натпревари во рамки на Men’s EHF EURO 2024 Qualifiers

Селекторот на машката сениорска ракометна репрезентација, г-дин Кирил Лазаров го објавува поширокиот список

Информација

Почитувани спортски пријатели, Ве информираме дека г-дин Славе Николов поради зголемен ангажман како