ivan

ИНФОРМАЦИЈА ЗА ПРОДАЖБА НА ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА НАТПРЕВАРИТЕ ОД ЗАВРШНИОТ ТУРНИР ОД РАКОМЕТНИОТ КУП ВО МАШКА И ЖЕНСКА СЕНИОРСКА КОНКУРЕНЦИЈА

Ракометната Федерација на Македонија ги известува љубителите на ракометот дека завршните натпревари во рамки на ракометното КУП натпреварување во машка и женска сениорска конкуренција ќе бидат

Прочитај повеќе

Известување за акредитирање на медиуми за натпреварот Македонија – Фарски Острови

Почитувани претставници на медиумите, Ракометната Федерација на Македонија Ве информира дека апликациите за акредитации за претстојниот натпревар помеѓу македонската машка сениорска национална селекција и репрезентацијата на Фарски Острови

Прочитај повеќе

СТРУЧНИОТ ШТАБ И ТРЕНЕРОТ НА МАШКАТА МЛАДИНСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА 2004 ГОДИНА И ПОМЛАДИ ГО ОБЈАВУВААТ СПИСОКОТ НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ

Стручниот штаб и тренерот на машката младинска репрезентација Радослав Стојановиќ го објавуваат списокот на повикани ракометари за претстојните пријателски натпревари. СПИСОК НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ ЗА

Прочитај повеќе

Стручниот штаб и тренерот на машката кадетска репрезентација генерација 2006 година и помлади Наум Танески го објавува списокот на повикани ракометари

Стручниот штаб и тренерот на машката кадетска репрезентација генерација 2006 година и помлади, г-дин Наум Танески, го објавува списокот на повикани ракометари за претстојните пријателски

Прочитај повеќе

СЕЛЕКТОРОТ НА МАШКАТА СЕНИОРСКА РЕПРЕЗЕНТЦИЈА ГО ОБЈАВУВА СПИСОКОТ НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ ЗА СОБИР

Селекторот на машката сениорска репрезентација Кирил Лазаров го објавува списокот на повикани ракометари за собир за претстојниот бараж натпревар против репрезентацијата на Фарски Острови за

Прочитај повеќе

Известување

Почитувани љубители на ракометот, Бидете информирани дека по барање на ракометните клубови учесници во завршниците од КУП натпреварувањето, во женска и машка конкуренција направена е измена

Прочитај повеќе

СЕЛЕКТОРОТ НА МАШКАТА СЕНИОРСКА РЕПРЕЗЕНТЦИЈА КИРИЛ ЛАЗАРОВ ГО ОБЈАВУВА ПОШИРОКИОТ СПИСОК НА РАКОМЕТАРИ

Селекторот на машката сениорска селекција Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за бараж натпреварот против селекцијата на Фарски Острови за пласман на Men’s

Прочитај повеќе

Одредени полуфиналните парови – Куп на Македонија во машка и женска конкуренција

Денес во просториите на Ракометната федерација на Македонија се оддржа извлекување на полуфиналните натпревари од Куп на Македонија во машка и женска конкуренција. Полуфинале мажи:

Прочитај повеќе