ivan

Стручниот штаб и тренерот на машката кадетска репрезентација генерација 2006 година и помлади Наум Танески го објавува списокот на повикани ракометари

Стручниот штаб и тренерот на машката кадетска репрезентација генерација 2006 година и помлади, г-дин Наум Танески, го објавува списокот на повикани ракометари за претстојните пријателски

Прочитај повеќе

СЕЛЕКТОРОТ НА МАШКАТА СЕНИОРСКА РЕПРЕЗЕНТЦИЈА ГО ОБЈАВУВА СПИСОКОТ НА ПОВИКАНИ РАКОМЕТАРИ ЗА СОБИР

Селекторот на машката сениорска репрезентација Кирил Лазаров го објавува списокот на повикани ракометари за собир за претстојниот бараж натпревар против репрезентацијата на Фарски Острови за

Прочитај повеќе

Известување

Почитувани љубители на ракометот, Бидете информирани дека по барање на ракометните клубови учесници во завршниците од КУП натпреварувањето, во женска и машка конкуренција направена е измена

Прочитај повеќе

СЕЛЕКТОРОТ НА МАШКАТА СЕНИОРСКА РЕПРЕЗЕНТЦИЈА КИРИЛ ЛАЗАРОВ ГО ОБЈАВУВА ПОШИРОКИОТ СПИСОК НА РАКОМЕТАРИ

Селекторот на машката сениорска селекција Кирил Лазаров го објавува поширокиот список на ракометари за бараж натпреварот против селекцијата на Фарски Острови за пласман на Men’s

Прочитај повеќе

Одредени полуфиналните парови – Куп на Македонија во машка и женска конкуренција

Денес во просториите на Ракометната федерација на Македонија се оддржа извлекување на полуфиналните натпревари од Куп на Македонија во машка и женска конкуренција. Полуфинале мажи:

Прочитај повеќе

Стручниот штаб и селекторот на женската младинска ракометна репрезентација Дарко Јанев го објавуваат поширокиот список на ракометарки

Стручниот штаб и селекторот на женската младинска ракометна репрезентација г-дин Дарко Јанев го објавува поширокиот список на ракометарки за претстојното 24th IHF Women’s Junior World

Прочитај повеќе

Информација за извлекување на полуфиналните парови Ф4 Куп на Македонија во машка и женска конкуренција

Ве известуваме дека на датум 25.04.2024 година (четврток) со почеток во 12:00 часот во просториите на Ракометна федерација на Македонија ќе се оддржи извлекување на

Прочитај повеќе

ИНФОРМАЦИЈА ЗА ПРОДАЖБА НА ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА НАТПРЕВАРОТ НА МАШКАТА СЕНИОРСКА РАКОМЕТНА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА СО СЕЛЕКЦИЈАТА НА ФАРСКИ ОСТРОВИ

Ракометната Федерација на Македонија ги известува љубителите на ракометот дека сениорската селекција во недела (12.05.2024 г.), со почеток во 19:00 часот во Спортскиот Центар „Борис Трајковски“ во Скопје, ќе го одигра квалификацискиот  бараж натпревар во рамки

Прочитај повеќе

Раководството на РФМ оствари средба со женската сениорска репрезентација

Раководството на Ракометната федерација на Македонија, денес оствари средба со сениорките и со стручниот штаб на женскиот сениорски национален тим. Непосредно по враќањето на женската

Прочитај повеќе